کد خبر: 18644

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ - ۷:۲۶

۳۰ سال خدمت در شهرداری چگونه گذشت

به گزارش سلام ساری، شعبان وفایی نژاد تویه درواری یکی از کارشناسان رسانه ای در امور شهرداری ها و شوراها در گزارشی پیرامون آنچه که طی 30 سال خدمتش در ...

به گزارش سلام ساری، شعبان وفایی نژاد تویه درواری یکی از کارشناسان رسانه ای در امور شهرداری ها و شوراها در گزارشی پیرامون آنچه که طی ۳۰ سال خدمتش در این نهادها گذشته ، نوشت : با حکم مرحوم عزت اله دامادی آغاز به کار و با همکاری آقایان مهندس یوسف نژاد – مرحوم صادق خلیلی – مرحوم علی خان محمدی – حسین صادقلو – وحید زارع – قربانعلی باقری – محمد قنبرپور – سید علی حجازی – مرتضی رضویان  و مهدی عبوری در واحدهای روابط عمومی / بازرسی شهرداری / مشاور شهرداری و سازمان اتوبوسرانی و خدمات و سازمان عمران به پایان رسید .

 

 

بیش از ۳۰ سال خدمت دریغ از حتی یک روز مرخصی نه استعلاجی – نه استحقاقی در این مدت توفیق حضور در جبهه های جنگ و چند سفر خارجی مأموریت ورزشی – زیارت خانه خدا – کربلا – نجف و مدینه با هزینه شخصی و مسئولیت ورزشی حتی یک دقیقه هم از امکانات شهرداری چه وسایل نقلیه چه خانه سازمانی و چه خط موبایل هم استفاده ننموده ام .

 

 

علیرغم اینکه مدیران لطف نمودند مجوز سفرهای خارجی با هزینه شهرداری را مهیا کردند ولیکن شخصاً موافقیت ننمودم ؛ طی سی سال حتی یک برگ توبیخ و یا اخطار و عدم مسئولیت پذیری در پرونده ام درج نشد .

 

در روابط عمومی شهرداری ساری حدود ۲۰ سال مسئولیت داشتم چند سال هم پرسنل این واحد در سازمان عمران هم مسئولیت روابط عمومی بازرسی مشاور مدیرعامل مسئولیت روابط عمومی شورای شهر ، شورای شهرستان و شورای استان را طی حدود ۲۰ سال عهده دار بودم .

 

 

حدود ۲۰ سال هر روز در برنامه رادیو صبح مازندران پل ارتباطی شهرداری ساری با شهروندان مازندران و مرکز استان در این مدت شهادت می دهم که همه پرسنل سازمان عمران عزیز و شریف و خادم بوده اند و بسیاری از همکارانم نیز به رحمت ایزدی پیوستند که غفران الهی بدرقه سفرآخرت آنها ، جمعی بازنشسته و بسیاری از آنها نیز در حال خدمت بوده اند .

 

همه شهرداران و مدیرانی که با آنها کارکرده ام پاکدست و پرتلاش و خادم و متأسفانه بسیار مظلوم که توهین ها و تهمت های زیادی به آنها روا شد .

 

 

همه پرسنل شهرداری از همکاران خدماتی تا مهندسی مظلوم ترین پرسنل ادارات در کل کشور هستند با کمترین حق و حقوق و مزایا سخت ترین خدمات را ارائه می دهند بدترین لحظات حضورم در شهرداری مربوط به ایامی بود که شاهد تحمیل مدیران مبتدی و ضعیف و بی کفایت برای مدیریت واحدهای شهرداری به جهت وام داری مسئولین به جریان های سیاسی بزرگترین ظلم بر شهر ، شهرداری و شهروندان که شهرداری را ستاد تبلیغات جریان های سیاسی بر انتخابات ها نمودند که سرانجام همه انحرافات در چرخش و گردش امور شهرداری ها بوده و زشت ترین ایام لحظاتی بود که برخی از مدیران خدمات ارزشمند سایر مدیران گذشته را خیانت و خدمت کوچک و ناچیز خود را به عنوان امداد غیبی و معجزه مدیریتی تفسیر می کردند .

 

 

طی این سه دهه واقعاً چه توهین های زشت و ناجوانمردانه ای بر بسیاری از شهرداران و مدیران شهرداری صورت گرفت که احدی از مظلومیت آنها دفاع نکرد هر مدیری که بر شهرداری تحمیل شد مدعی بود ویرانه تحویل گرفته گلستانی تبدیل کرده است .

 

بسیاری از مدیران لایق و شایسته شهرداری را به جرم شجاعت و دلسوزی به ظاهر در گوشه ای منزوی کرده بودند تا به اهداف و منافع سیاسی و مالی خود برسند حتی بسیاری از پروژه های بزرگ و زیربنایی شهر را ویرانه کرده تا نام مدیران شهرداری شاید حذف شود آنهم به قیمت نابودی بسیاری از پروژه ها که از بیت المال شهروندان برای آن هزینه شده بود .

 

شهادت می دهم که همه پرسنل شهرداری مدیران شهرداری دلسوزترین و شریف ترین ها هستند شهادت می دهم که هیچ یک از جریان های سیاسی حاکم بر شهر به شهروندان و شهر خدمتی نکرده اند بلکه همواره از منابع درآمدی شهرداری سوء استفاده های مالی زیادی داشته و نخبه کشی در شهرداری باب شده است در بیان کلی با تأسیس و آغاز به کار شوراها ، تیشه بر ریشه شهرداری ها زده شد و اینک نیز این داستان همچنان ادامه دارد…

ارسال دیدگاه

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو