کد خبر: 21334

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ - ۱۰:۳۵

وعده‌خوش‌ به‌ بیکاران،همه‌سرکار هستید!

به گزارش سلام ساری علی ربیعی در تشریح برنامه‌های ۱۰۰روزه عملکرد وزارت کار گفت: با تدابیر درنظرگرفته‌شده از سوی رئیس‌جمهور کشورمان خبرهای خوب اشتغالی در راه است. ربیعی با بیان اینکه ...

به گزارش سلام ساری علی ربیعی در تشریح برنامه‌های ۱۰۰روزه عملکرد وزارت کار گفت: با تدابیر درنظرگرفته‌شده از سوی رئیس‌جمهور کشورمان خبرهای خوب اشتغالی در راه است.

ربیعی با بیان اینکه خبر‌های خوب اشتغالی در راه است گفت:با تدابیر در نظرگرفته از سوی روحانی رئیس جمهور کشورمان خبر‌های خوب اشتغالی در راه است. گرچه برخی از توانایی‌های افراد دارای معلولیت قوی نیست، اما سایر توانایی هایشان بسیار قوی است و ضمن تبریک این روز به این افراد امیدوارم این افراد نیز مانند سایر ایرانیان روز‌هایی سرشار از اتفاقات خوب را تجربه کنند.

وی به ضرورت ایجاد فرصت برابر اجتماعی برای معلولان تاکید کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود که معلولان خود را نشان دهند چرا که معلولان توانمندی‌هایی در حوزه نویسندگی، کارآفرینی، هنر، ورزش و موسیقی دارند که گا‌ها دیده نمی‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بخش دیگری از برنامه‌های ما ایجاد فرصت‌های برابر برای معلولان است که بتوانند در جامعه بیشتر خود را نشان دهند و از طرف دیگر اجازه ندهیم فقر با معلولیت همراه شود

ربیعی بخشی ازعوامل ایجاد معلولیت را ناشی از سیاست گذاری‌های اشتباه و بخشی دیگر را به دلیل حوادث جاده‌ای و … دانست و گفت:: معلولان توانمند باید فرصت دیده شدن درجامعه را داشته باشند. برای افرادی که توانایی خاصی ندارند نیز برنامه‌هایی داریم و به همین منظور انواع غربالگری‌ها را به منظور پیشگیری انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه غربالگری گوش و شنوایی با پوشش بالای ۹۰ درصد انجام شد و امسال برنامه غربالگری ژنتیک را دربرنامه داریم گفت: غربالگری ژنتیک گران قیمت است وتصمیم داریم برای افرادی که توان مالی ندارند تدابیری در این زمینه داشته باشیم. به عنوان مثال در یکی از شهرستان‌های کشور با خانواده معلول ۶ نفره‌ای مواجه شدم که بسیار صحنه دردناکی بود، درحالی که باسیاست‌های درست غربالگری می‌شد از بروز آن معلولیت‌ها پیشگیری کرد.

 

ارسال دیدگاه

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو