کد خبر: 21337

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۹:۴۱

فعالیت گسل‌های مازندران به صورت محسوس رصد می‌شود

معاون مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با اشاره به قرارگیری ایران بر روی کمربند زلزله، گفت: فعالیت گسل‌های مازندران به صورت محسوس رصد می‌شود. به گزارش  سلام ساری بهزاد ...

معاون مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با اشاره به قرارگیری ایران بر روی کمربند زلزله، گفت: فعالیت گسل‌های مازندران به صورت محسوس رصد می‌شود.
به گزارش  سلام ساری بهزاد پور محمد معاون مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در حاشیه بازدید از مراحل ساخت مرکز لرزه نگاری رامسر اظهار داشت: به منظور رصد بهتر گسل‌های استان، ثبت زمین لرزه‌ها و اطلاع رسانی مناسب‌تر، راه اندازی یک ایستگاه لرزه نگاری جدید در شهرستان رامسر در دستور کار قرار گرفت و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود: برای ساخت و تجهیز و راه اندازی این ایستگاه بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد که بخشی از آن که شامل هزینه ساخت اتاقک بوده تأمین شده است.
پورمحمد گفت: با راه اندازی این ایستگاه امکان رصد بهتر فعالیت گسل‌های استان در مناطق غربی مازندران، شرق گیلان و شمال قزوین و اطلاع‌رسانی مناسب‌تر زمین لرزه‌ها فراهم خواهد شد. این ایستگاه با مشارکت مدیریت بحران استان و مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک راه‌اندازی خواهد شد.
مدیرکل اسبق حوادث غیرمترقبه مازندران تصریح کرد: در سال گذشته دو ایستگاه لرزه‌نگاری توسط همکاران ما در ارتفاعات کجور و کلاردشت راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
پورمحمد گفت: هم اکنون یکی از شبکه‌های لرزه نگاری مهم موسسه ژئوفیزیک در ساری مستقر و با ۶ ایستگاه لرزه نگاری در سطح استان از سال ۷۹ به صورت شبانه روزی فعالیت دارد.
وی بیان کرد: هم اکنون مرکز لرزه نگاری کشوری با بیش از ۱۲۵ ایستگاه لرزه نگاری در قالب ۲۶ شبکه و پایگاه لرزه‌نگاری به صورت استانی و شهرستانی در سراسر کشور به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارد که برای رصد بهتر فعالیت گسل‌ها در سطح کشور و اطلاع رسانی مناسب‌تر که نقش مهمی در آگاهی عمومی و جلوگیری از شایعات دارد، ضرورت توسعه و تقویت این ایستگاه‌ها با حمایت ویژه دولت امری اجتناب ناپذیر است.
ارسال دیدگاه

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو