کد خبر: 15990

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۹:۱۵

عضویت در شورای شهر ، توهم توانمندی داوطلبان

به گزارش سلام ساری ، شعبان وفایی نژاد کارشناس امور شهری و شوراهای سلام ساری در تحلیلی نوشت : این روزها بسیاری از افراد چه متخصصان امور شهری و شهرداری ...

به گزارش سلام ساری ، شعبان وفایی نژاد کارشناس امور شهری و شوراهای سلام ساری در تحلیلی نوشت : این روزها بسیاری از افراد چه متخصصان امور شهری و شهرداری و شورها و چه افرادی همچون بازاریان / روحانیون / فرهنگیان / نظامیان / اطباء / مداحان / ورزشکاران و … نسبت به حضور در انتخابات شورای شهر ساری ، با قدرت اعلام آمادگی کرده اند .

 

 

براستی این افراد چه تصوری از جایگاه اعضای شورای شهر دارند و پارلمان شهری را چگونه مکانی در ذهن خود متصورند ؟ آقایان شورا مکان ساماندهی مدیریت یک شهر در ۴ سال عمر مدیریت شورا است و مگر می شود فردی که حتی توان مدیریت یک خانواده ۴ نفره را ندارد برای مدیریت یک شهر ۵۰۰ هزار نفره تصمیم سازی و تصمیم گیری کند ؟

 

 

باید اشاره داشت برخی از اعضای شوراهای شهرهای کشورمان در هر مکانی که حاضر می شوند ۴ الی ۵ عکاس و خبرنگار و خبربیار به همراه خود دارند و به عنوان بادیگاردهای رسانه ای ، به دنبال هیاهوی کاذب در محافل هستند اما قطعاً مردم ما بسیار متفکر و با بینش هستند که گول این بازی ها را بخورند .

 

 

آنها می خواهند بدانند که کسانی برای ساماندهی عمران و آبادانی و خدمات رسانی به شهر ، اصلح و قابل اعتماد هستند که در این ارتباط باید به نقش اساسی و بی بدیل دستگاههای نظارتی اشاره داشت ؛ مردم از دستگاههای نظارتی این انتظار را دارند که با افراد غیرواجد شرایط از نظر اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی که وزن حضور در شوراها را  ندارند ، با قدرت نسبت به رد صلاحیت آنها موضع گیری کنند .

 

 

۱۸ سال کافی است که شهر و شهروندان خسارات ناشی از حضور افراد ناکارآمد در شوراها را پرداخته اند و این روند در حالی اتفاق افتاده که شوراها باید حافظ امنیت و منافع شهر و مردم باشند اما این دو دهه نشان داده این نهاد اجتماعی به محل سوء استفاده بیت المال و تأمین منافع خاص تبدیل شده است .

 

 

در پایان باید خاطر نشان ساخت اگر در همه شوراهای کشور ، تخلفات مالی و اخلاقی بسیاری رقم خورد ، باید دستگاههای نظارتی را در ردیف اول متهمان قرار داد که با بی توجهی و سهل انگاری در برخورد با خاطیان ، فضای امنی را برای بسیاری از اعضای شوراها جهت اهداف پشت پرده شان ایجاد کرده است .

 

ارسال دیدگاه

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو