کد خبر: 19699

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ - ۶:۳۶

تعرفه‌های خصوصی پزشکی باید به دولتی نزدیک شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اگر قرار است در پزشکی کار به‌سمت ثبات برود، باید تعرفه‎های خصوصی به دولتی نزدیک شود. به گزارش سلام ساری قاسم جان‌بابایی در حاشیه همایش ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اگر قرار است در پزشکی کار به‌سمت ثبات برود، باید تعرفه‎های خصوصی به دولتی نزدیک شود.

به گزارش سلام ساری قاسم جان‌بابایی در حاشیه همایش گرامی‎داشت روز پزشک و داروساز که در مجتمع پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس درباره کمبود پزشک در مازندران اظهار کرد:کمبود پزشک در رده‌های متخصص است و با توجه به اینکه پزشکان می‌توانند پس از پایان طرح، به مراکز خصوصی بروند و یا مطب شخصی راه‌اندازی کنند، لذا با کمبود پزشک مواجه می‎شویم.

وی ابراز امیدواری کرد که با افزایش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های تخصصی این کمبود جبران می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: یکی از موضوعاتی که گاهی سبب نگرانی می‎شود، کمبود پزشکان متخصص اورژانس است، بنابراین هر سال پزشکان متخصص در این زمینه تربیت می‌شوند و باید هر چه توانایی داریم در این بخش به‌کار بگیریم.

جان‎بابایی درباره فاصله تعرفه‎های خصوصی و دولتی در بخش پزشکی بیان کرد: اگر بخواهد کار به‎سمت ثبات برود، تعرفه‎ها باید در بخش خصوصی و دولتی به یکدیگر نزدیک شوند و از این طریق، بسیاری از جامعه پزشکی در بخش خصوصی به بخش دولتی تمایل پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در تمام دنیا راهکار همین است؛ در حالی‌که تعرفه خصوصی در دنیا ۱٫۵ برابر بخش دولتی است اما این رقم در ایران ۴٫۵ برابر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان اظهار کرد: از مردم می‌خواهیم که برای بیماری‌های سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه نکنند و به درمانگاه‌های شبانه‎روزی یا مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی مراجعه کنند تا بیمارستان‎ها با ازدحام جمعیت مواجه نشوند و پزشک بتواند به بیماران اورژانسی خدمات بهتری در کمترین زمان ممکن ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو